Vánoční a novoroční blahopřání

Jan Beneš - tiskový mluvčí Plzeňského KV KSČM 

 

Krajské volby – dokonáno jest!

Plzeňský kraj má nové vedení

Do čela Plzeňského kraje a do funkce hejtmana byl dne 21.11.2016 zvolen na ustavujícím zasedání nového zastupitelstva Plzeňského kraje pan Josef Bernard (ČSSD), bývalý ředitel Škoda Transportation, s.r.o. v Plzni.

Byl zvolen 23 hlasy, tedy nejtěsnější nadpoloviční většinou, kterou v 45 členném zastupitelstvu má nově utvořená koalice, tvořená ČSSD a dalšími pravicovými stranami – ODS, Koalice pro Plzeňský kraj (KDU - ČSL, Strana zelených a Nestraníci) plus Starostové a patrioti (s podporou Svobodných a Soukromníků).

Hnutí ANO 2011, které volby v kraji vyhrálo, skončilo v opozici spolu s KSČM, koalicí SPD – SPO a TOP 09.

V politickém spektru patří Josef Bernard na pravý kraj, pravého křídla uvnitř ČSSD a mohl by být klidně ozdobou v řadách ODS. Ihned po krajských volbách se vyjádřil pro média, že „s komunisty nikdy, to raději odstoupím“! Své politické začátky psal jako jeden z tehdy mladých vůdců Občanského fóra v roce 1989 ve Škoda Plzeň.

Bernard má uvnitř ČSSD v Plzeňském kraji i řadu odpůrců. Proto, aby mohl kandidovat na hejtmana musel předseda krajského výboru ČSSD Milan Chovanec /současný ministr vnitra ČR/ prosadit v kraji vyjímku. Bernard je totiž členem ČSSD opravdu krátkou chvíli. Je veřejným tajemnstvím, že Bernard je Chovancovo "člověk" a je jasné, kdo je architektem politiky ČSSD v Plzeňském kraji a kdo tahá za nitky. 

Po svém zvolení hejtmanem Bernard prohlásil. "Mám poměrně jasnou vizi, jak by měl Plzeňský kraj vypadat. Měl by být čistý, bezpečný a vstřícný k mladým rodinám i k seniorům. Podařilo se nám sestavit novou koalici, která se může někomu zdát jako nesourodá, ale není tomu tak, ve stejném formátu funguje úspěšně v Plzni. Podařilo se nám najít při vyjednávání mnoho průnikových témat“. Bernard tak veřejně potvrdil, že ČSSD je schopná a ochotná se v zájmu obsazení lukrativních postů spojit s kýmkoliv!

Zastupitelstvo také zvolilo náměstky hejtmana. I přes kritiku opozice jich bude šest, dosud byli čtyři.

Číst dál: Krajské volby – dokonáno jest! 

Polibek smrti pro senátorku Terelmešovou z ČSSD

Ve II. kole senátní voleb, ve volebním obvodu č. 7 Plzeň – město, zvítězil rozdílem několika hlasů Mgr. Václav Chaloupek z Plzně, za hnutí Občané a patrioti, nad levicovou kandidátkou – Mgr. Dagmar Terelmešovou z ČSSD.

Symbolický polibek smrti Terelmešové dali ministr vnitra Milan Chovanec – předseda Krajského výboru ČSSD v Plzni a Josef Bernard – kandidát ČSSD na nového hejtmana Plzeňského kraje!

Bernard svými neuvěřitelnými výroky po krajských volbách a před II. kolem senátních voleb že „s komunisty nikdy“! A Chovanec svým spěchem na uzavření krajské koalice s kmotry z ODS a dalšími pravicovými stranami.

Chovancovi šlo natolik o post hejtmana a posty radních pro ČSSD, že nezaváhal ani minutu se spojit s kýmkoliv, bez ohledu na nějaké morální hodnoty, dosavadní prohlášení, či absolutně nesourodý program nové koalice.

Ačkoliv Plzeňský KV KSČM veřejně vyzval před několika dny své členy a sympatizanty, aby překousli potupu ze strany Chovance i Bernarda (z ČSSD) a podpořili levicovou kandidátku z ČSSD ve II. kole senátních voleb, většina členů KSČM se proti tomuto doporučení bouřila (!), právě na základě jednání Bernarda i postupu Chovance. Většina členů KSČM odmítla uposlechnout toto doporučení a nešli k volbám vůbec!

Ministr Chovanec tak učinil další strategickou chybu, když obětoval místo v Senátu pro Terelmešovou za dobře placené posty na Krajském úřadu. Chytrý politik by minimálně počkal s ustavováním koalice až po II. kole senátních voleb.

Velmi problematickým a diskutovaným krokem krajského předsedy ČSSD p. Chovance se ukazuje, že doslova protlačil z titulu své funkce na první místo kandidátky ČSSD pana Bernarda, který je „pravičák“ každým coulem! Který by klidně mohl být ozdobou na pravém křídle ODS v Plzni. Jakou politiku pro obyčejné občany kraje s ním chce ČSSD v Plzeňském kraji dělat je vážně otázkou?

To si ale budou muset vyříkat mezi sebou členové ČSSD! Ukazuje se, že noví koaliční partneři ČSSD v Plzeňském kraji po krajských volbách 2016, jako je ODS, Starostové nepodporovali Terelmešovou, ale protikandidáta. Naopak KSČM postupovala zásadově a správně! 

Doporučení členům KSČM a sympatizantům KSČM pro II. kolo senátních voleb

Výkonný výbor Plzeňského Krajského výboru KSČM doporučuje svým členům a sympatizantům ve 2. kole senátních voleb, ve dnech 14. - 15.10.2016, volit kandidátku levice - to znamená kandidátku za ČSSD - současnou senátorku Mgr. Dagmar Terelmešovou.

Je to v zájmu této země a obyčejných lidí, aby v současné vnitrostátní i vyhrocené mezinárodní situaci měla levice dostatečnou sílu v Senátu.

Jakkoliv je to těžké rozhodnutí pro každého člena KSČM poté, jaký postoj k naší straně po krajských volbách zaujala ČSSD Plzeňského kraje a p. Bernard - kandidát ČSSD na hejtmana,  je třeba vycházet z toho, že p. Bernad s jeho názory nejsou všichni členové ČSSD, že on sám bude mít problémy přesvědčovat obyčejné lidi i řadu členů ČSSD o své politice.

O dalším postupu, strategii a taktice KSČM po krajských volbách budeme jednat po II. kole senátních voleb.

Povolební prohlášení Výkonného výboru KV KSČM Plzeňského kraje

 

P R O H L Á Š E N Í

Výkonného výboru Plzeňského KV KSČM pro média i pro veřejnost,
po krajských a senátních volbách, které se konaly v termínu 7. – 8. 10. 2016

Výkonný výbor KV KSČM se sešel na svém prvním zasedání po krajských a senátních volbách v neděli, dne 9.10.2016, od 10:00 hodin v budově KSČM v Plzni, aby zhodnotil výsledky voleb. Na zasedání schválil toto první prohlášení.

Výkonný výbor KV KSČM:

Děkuje všem voličům, kteří odevzdali ve volbách svůj hlas pro kandidáty KSČM. Této Vaší důvěry si vážíme a budeme usilovat o to Vás nezklamat.

Blahopřeje ke zvolení všem kandidátům, zvoleným do krajského zastupitelstva.

Děkuje všem kandidátům, kteří kandidovali za KSČM, za vzornou reprezentaci KSČM a její politiky před voliči, i kandidátu KSČM na senátora ve volebním obvodu č. 7 Plzeň – město.

Vyjadřuje odhodlání KSČM dále se prostřednictvím svých zastupitelů aktivně podílet na správě a dalším rozvoji Plzeňského kraje ve prospěch občanů kraje.

Vyjadřuje tímto připravenost KSČM jednat po volbách o možné povolební spolupráci při sestavování nových orgánů zastupitelstva kraje, ale i z dlouhodobých politických zájmů.

Prohlašuje, že pokud bude KSČM oficiálně požádána, jsme připraveni ve druhém kole senátních voleb podpořit našimi hlasy levicového kandidáta ve volebním obvodu č. 7 Plzeň - město.

Podle našich prvotních informací proběhly volby čestně a KSČM výsledky voleb v Plzeňském kraji respektuje.

Plzeň, 9.10.2016

Zdroj: Mediální úsek KV KSČM PK

 

Výsledky krajských a senátních voleb ze dne 7. - 8. 10. 2016

Výsledky voleb do krajského zastupitelstva Plzeňského kraje ze dne 7. - 8. 10. 2016

Klepněte níže na odkaz:

http://www.volby.cz/pls/kz2016/kz21?xjazyk=CZ&xdatum=20161007&xkraj=3

Zisk mandátů do krajského zastupitelstva

Klepněte níže na odkaz:

http://www.volby.cz/pls/kz2016/kz211?xjazyk=CZ&xdatum=20161007&xkraj=3

 

Výsledky voleb do Senátu - volební obvod č. 7 Plzeň - město ze dne 7. - 8. 10. 2016

Klepněte níže na odkaz:

http://www.volby.cz/pls/senat/se2111?xjazyk=CZ&xdatum=20161007&xobvod=7

 

Poděkování voličům

Uskutečnil se závěrečný mítink KSČM před krajskými a senátními volbami 2016 v Plzni

V Plzni u Branky, v prostoru před plzeňskou "Konzervatoří", se dne 6.10.2016 uskutečnil závěrečný mítink KSČM před krajskými a senátními volbami, které se konají ve dnech 7. - 8. 10. 2016. Na tomto mítinku se přišli představit voličům naživo kandidáti KSČM.

To hlavní co Ing. Karel Šidlo - lídr krajské kandidátky KSČM řekl, když představoval veřejnosti kandidáty KSČM je to, že KSČM nabízí voličům kandidáty, kteří už mají zkušenosti z práce v zastupitelstvech i v zodpovědných veřejných funkcích, ale také jsou za nimi nějaké  výsledky práce.

Např. na prvním snímku níže, první vlevo, je kadidát do krajského zastupitelstva, starosta obce Kostelec František Trhlík - starosta nejlepší obce Plzeňského kraje roku 2014, Dr. Jan Rejfek - bývalý starosta obce Dešenice, Jan Bozděch - starosta obce Klenčí pod Čerchovem, Alexandra Nágrová - bývalá starostka obce Hvozd, jsou mezi nimi dosavadní funkcionáři krajského úřadu, místostarostové a zastupitelé obcí, profesionální hasiči, manažeři firem, vedoucí funkcionáři ve zdravotnictví, školství, v obchodu aj.

Na tomto plzeňském mítinku vystoupil také místopředseda ÚV KSČM s. PhDr. Josef Skála, CSc. K přítomným řekl: "Přijel jsem Vám do Plzně poděkovat jméném ÚV KSČM, protože Vy jste tady dokázali lidem v kraji a celé republice, že KSČM dokáže spravovat kraj a kraj přitom prosperuje!"  "Hovoří o tom jasně výsledky, které za Vámi zůstaly po čtyřech letech ve vedení kraje". "Věřím, že občané tuto Vaši práci ve volbách ocení."

 

Číst dál: Uskutečnil se závěrečný mítink KSČM před krajskými a senátními volbami 2016 v Plzni

Tisková konference KSČM k závěru předvolební kampaně v Plzeňském kraji, ze dne 3.10.2016

Na závěr předvolební kampaně před krajskými a senátními volbami, které se konají ve dnech 7. – 8.10.2016 se uskutečnila v Plzni tisková konference Plzeňského Krajského výboru KSČM.

Tiskové konference se zúčastnili a na dotazy novinářů odpovídali:

Ing. Karel Šidlo – vedoucí kandidát KSČM pro krajské volby a poslanec Parlamentu ČR

Ing. Václav Štekl – 2. na krajské kandidátce KSČM – dosavadní krajský radní pro oblast životního prostředí a zemědělství

JUDr. Zdeňka Lišková – 3. na krajské kandidátce KSČM, dosavadní náměstkyně hejtmana pro oblast investic a majetku kraje

Dr. Jan Rejfek – kandidát KSČM na senátora ve volebním obvodu č. 7

Mgr. Miroslav Kavij – předseda Krajského výboru KSČM

Číst dál: Tisková konference KSČM k závěru předvolební kampaně v Plzeňském kraji, ze dne 3.10.2016

Kandidát KSČM na senátora ve volebním obvodu č. 7

Videorozhovor s kandidátem KSČM do Senátu v roce 2016 - Dr. Janem Rejfkem - volební obvod č. 7 - Plzeň

   Pro spuštění videa klepněte níže na odkaz:

   https://www.youtube.com/watch?v=biDim_RglmI

 

 

 

 

 

Fotografie kandidátů KSČM

Setkání generací KSČM v Plzni se vydařilo

V pondělí odpoledne, dne 26.9.2016 se uskutečnilo v Plzni na zahradě u domu KSČM v Purkyňově ulici tradiční podzimní setkání generací. Přinášíme několik fotografií z této akce. Zatímco uvnitř budovy dobíhala ještě porada předsedů ZO KSČM z Plzně, na zahradě už první návštěvníci ochutnávali voňavé klobásky s hořčicí, a zapíjeli je plzeňským pivem. K poslechu hrála příjemná hudba.

Mezi návštěvníky zavítal i kandidát KSČM na senátora Dr. Jan Rejfek, krajský radní Ing. Václav Štekl, dvojka na krajské kandidátce KSČM, europoslanec Ing. Jaromír Kohlíček a poslanec PhDr. Ing. Jiří Valenta. 

U každého stolu se diskutovalo na různá témata, dominovaly krajské a senátní volby, nedávné odhalení památníku v Plzni na Borech odsunutým Čechům z pohraničí, situace v Sýrii atd. Počasí akci přálo a tak se účastníci akce rozcházeli spokojeni. Akce se vydařila.
Na fotografii europoslanec Ing. Jaromír Kohlíček (vlevo) a Dr. Jan Rejfek (vpravo) kandidát KSČM na senátora. 

Číst dál: Setkání generací KSČM v Plzni se vydařilo

Čechoslováci vyhnaní z pohraničí mají v Plzni pomník, iniciátorem je Český svaz bojovníků za svobodu

Čechoslováky vyhnané před válkou z Německem zabraného pohraničí připomíná nový pomník u plzeňské věznice Bory, jehož vznik inicioval Český svaz bojovníků za svobodu. Jeho odhalení se uskutečnilo dne 22.9.2016.

Podle některých odhadů po podpisu Mnichovské dohody odešlo ze svého domova do vnitrozemí až čtvrt milionu lidí. Jejich osudy vtěsnal kameník do pískovcového monumentu, který stojí vedle borské věznice. Sudetoněmecká krajanská sdružení v Rakousku a Německu pomník kritizují.

Číst dál: Čechoslováci vyhnaní z pohraničí mají v Plzni pomník, iniciátorem je Český svaz bojovníků za svobodu

Předvolební mítink KSČM v Domažlicích

V Domažlicích se uskutečnil předvolební mítink KSČM před krajskými volbami 2016.
Zde je odkaz na krátký videozáznam (11 minut).

https://www.youtube.com/watch?v=9FYJES9xW5A

ikona-vpravo-humor ikona-vpravo-videa ikona-vpravo-facebook