Tak tohle by si měl přečíst ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek

Haló noviny zveřejnili v úterý 15.11.2016 celostránkový rozhovor s Leonidem Kožarou, předsedou nové Socialistické strany Ukrajiny, která existuje zhruba jeden a půl roku.

Kožara je bývalý ministr zahraničních věcí Ukrajiny a popisuje v rozhovoru události, co se stalo na Ukrajině v souvislosti s kyjevským Majdanem a co se tam nyní děje. 

Není to hezké čtení! A co je na tom nejsmutnější je, že KSČM hodnotí celou dobu od ukrajinského ozbrojeného státního převratu na Majdanu situaci v podstatě stejně, jako bývalý ukrajinský ministr Kožara! 

Článek nese název "Na Ukrajině probíhá "lov na levici".

Tento článek by si měl přečíst především český ministr zahraničí Zaorálek, který je celou dobu hluchý a slepý k tomu co se na Ukrajině děje. Který se se svými názory na ukrajinské dění pohybuje v podstatě mimo realitu! 

Zde je odkaz na článek v Haló novinách:

http://www.halonoviny.cz/articles/view/44478615

Fašistický režim na Ukrajině zakázal působnost Komunistické strany Ukrajiny!

 

Dne 16. prosince 2015, Kyjevský odvolací správní soud zamítl odvolání řádně registrované politické strany, Komunistické strany Ukrajiny ve věci práva účasti této strany ve  volbách na Ukrajině a byl tak učiněn krok nejen k omezení politických svobod, ale i k případnému rozhodnutí o zákazu Komunistické strany Ukrajiny.

Na Ukrajině je tento krok považován za zákaz činnosti Komunistické strany na Ukrajině!

Současný ukrajinský fašistický režim se rozhodl soudní cestou v atmosféře strachu likvidovat politickou opozici, bez ohledu na to, že tím porušuje jak ukrajinskou ústavu a zákony, ale i mezinárodní právo zejména Mezinárodní pakt o občanských a politických právech a Evropskou úmluvu, ke které prý chce, alespoň slovně směřovat.

Ve skutečnosti naprosto přehlíží právo politické opozice na vlastní obhajobu i obecně na veřejné vyjádření jiného než prorežimního názoru!

Soudním rozhodnutím, které není podloženo žádnými důkazy, současný fašistický režim na Ukrajině dokazuje, že není schopen hájit zájmy vlastního lidu a že demokracie a svoboda projevu i další základní práva a svobody jsou pro něj jen prázdné fráze.

Tento fašistický režim se dostal k moci pomocí ozbrojeného státní převratu v únoru 2014 za pomoci ozbrojených fašistických bojůvek Pravého sektoru a Svobody.

Fašistické útoky proti Komunistické straně Ukrajiny začaly vypálením jejího sídla v Kyjevě, ale i v dalších městech. Pokračovaly pokusem zavraždit jejího předsedu Petra Simoněnka. Z Ukrajiny muselo uprchnout po tomto státním ozbrojeném převratu přes 1500 členů Komunistické strany Ukrajiny i ukrajinského Komsomolu, aby si zachránili alespoň holý život! Celkem 48 komunistů bylo zavražděno, 152 se jich ztratilo bez jakékoliv informace o nich, okolo 300 jich je v kriminálech fašistického režimu a více než 1000 z nich jsou pod přísným dohledem tajných policejních orgánů.

Terčem fašistů se staly i pomníky osvoboditelů Ukrajiny z II. světové války, i pomníky V.I. Lenina a jiných představitelů tehdejšího Sovětského státu.

Pozorujeme zoufalou němotu, slepotu a nečinnost Ministerstva zahraničních věcí ČR a ministra za ČSSD Zaorálka nad fašistickými orgiemi na Ukrajině!

Vyjadřujeme Komunistické straně Ukrajiny podporu v její činnosti v této nelehké době.

Fašisté neprojdou!  No pasaran!

Tisková konference Výboru pro záchranu Ukrajiny v Moskvě 3.8.2015

Bývalý ukrajinský premiér Nikolaj Azarov, toho času ve vynuceném exilu v Ruské federaci oznámil na tiskové konferenci v Moskvě, dne 3.8.2015, že byl založen "Výbor pro záchranu Ukrajiny", jehož cílem je výměna nynějšího vedení země a záchrany Ukrajiny jako celistvého státu, která se řítí do propasti.

„Na tiskové konferenci bylo přítomno okolo 50 zástupců různých medií z Ruské federace, z Ukrajiny, ale i ze světa. Po úvodních vystoupeních Azarova a kandidáta tohoto výboru na prezidenta Ukrajiny Vladimíra Olejňuka bylo zodpovězeno více než 20 dotazů, především ukrajinských novinářů.

Na tiskové konferenci bylo oznámeno, že na Ukrajině již byly založeny a fungují výbory pro záchranu Ukrajiny!

Azarov v úvodu prohlásil: "Navrhujeme všem občanům, politickým stranám, odborářským a veřejným hnutím, abychom společným úsilím zjednali pořádek v našem domě".

Odkaz na videokonferenci na ruském jazyce:

https://www.youtube.com/watch?v=Cw08nG0bkOY

Odkaz na videokonferenci s překladem do anglického jazyka:

https://www.youtube.com/watch?v=YeqIsQkqP1o

Na Ukrajině došlo k zásadní změně, které si česká média (opět) nevšimla

Podívejte se na videorozhovor s ruským politickým analytikem z 3.8.2015 - (české titulky). Američané vyměnili na Ukrajině svou klíčovou figuru - která dlouhodobě řídila krvavý ukrajinský proces.

https://www.youtube.com/watch?v=gF5rvDc-awE&feature=youtu.be

 

Obamům režim provokuje a chce rozpoutat v Evropě válku

Do Německa je v těchto dnech postupně přesouváno 800 amerických tanků M1A1 Abrams americké armády. Potvrdila to německá ministryně obrany Ursula von der Leyen v rámci interpelace jednoho z levicových poslanců německého parlamentu.

Americká tanková vojska prý budou rozmístěna na základnách v Bavorsku u hranic s Českou republikou. Část tanků bude údajně přesunuto do Litvy a Estonska.

Na dotaz poslance proč? Tak prý v reakci na Ruskou agresi na Ukrajině!

A to v době, kdy před krátkou dobou Francie, Německo, Rusko a Ukrajina dojednali dohodu Minsk 2 o zastavení palby na východě Ukrajiny. Dohodu o odsunu těžké vojenské techniky od linie styku armád a o následném provedení ústavních změn na Ukrajině, kdy Luhanská a Doněcká oblast dostanou více autonomity.

V této době, kdy byl těžko dohodnut mír, prezident USA Barack Obama posílá do evropského regionu mohutné panceřové jednotky, a americký kongres schválil další dodávky zbraní ukrajinské vládě. Takže nyní stačí zorganizovat jen nějakou záminku pro rozpoutání vojenského konfliktu v čemž jsou USA mistři. Stačí jen malá jiskra.

To jsou dvě zcela protichůdné politické linie, které se v Evropě nyní střetávají. "Linie míru" reprezentovaná mocnostmi Evropy a "linie války", reprezentovaná USA.

Začátkem března 2015 byl médii odhalen skandál kolem lží jednoho z hlavních amerických »jestřábů« kterým je vrchní velitel sil NATO v Evropě americký generál Philip Breedlove.

Německý Der Spiegel k tomu napsal. Na východě Ukrajiny prý ten den po podpisu dohody Minsk 2 panoval relativní klid, boje mezi ukrajinskou armádou a povstalci téměř přestaly a z frontové linie začaly být stahovány těžké zbraně. Dohody o příměří z Minsku nebyly dodržovány zcela, ale částečně určitě platily.

Ve stejný den generál Breedlove vystoupil před novináři ve Washingtonu a řekl, že ruský prezident Vladimír Putin situaci na Ukrajině ještě více vyhrotil. Generál prohlásil, že do oblasti bylo posláno »přes tisíc vojenských vozidel, ruské bojové jednotky, jedna z nejvyspělejších protivzdušných obran a dělostřelectvo«. »Je jasné, že situace se nelepší. Každý den je naopak horší,« uvedl tehdy velitel NATO.

Číst dál: Obamům režim provokuje a chce rozpoutat v Evropě válku

Teď je potřeba se dívat Zaorálkovi na ruce

Pomalu se začíná skládat mozaika dalšího vývoje konfliktu na Ukrajině.

Jak známo český ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek /ČSSD/ po celou dobu ukrajinské krize podporuje jménem celé České republiky síly, které na Ukrajině uskutečnily v únoru 2014 státní převrat za pomoci ozbrojený fašistických bojůvek, především Pravého sektoru.

I v současné době L. Zaorálek podporuje jednostranně ukrajinskou pučistickou vládu, ve které sedí někteří zástupci fašistických uskupení, stoupenci války.

Ministr Zaorálek se snažil dlouho dobu k dění na Ukrajině v tuzemsku pokud možno veřejně v mediích nevyjadřovat, protože proti jeho postojům se bouří už i řada členů ČSSD. Zatímco při všech zahraničních jednáních o Ukrajině Zaorálek jednoznačně prosazoval všechny možné sankce proti Ruské federaci a bezmeznou podporu vládnoucí chuntě na Ukrajině.

Číst dál: Teď je potřeba se dívat Zaorálkovi na ruce

Zrada má mnoho podob

Před několika dny proběhla některými médiemi stručná nenápadná zpráva, že ministr zahraničí ČR p. Zaorálek (ČSSD) navázal a dokončuje původní záměr svého předchůdce Karla Schwarzenberga (TOP09), aby Američané v ČR školili „demokratické aktivisty“ z východní Evropy a střední Asie. Z celého našeho politického spektra jsem u nás, zaznamenal jen jednu reakci, a to od naši europoslankyně Kateřiny Konečné (KSČM), která se ostře vymezila proti způsobu financování a vřele doporučila, aby se Američané školili za své a získané poznatky přenesli především do své země, do USA.

Z publikované zprávy vyplynulo, že už Karel Schwarzenberg zahájil jednání s USA, se Švédskem a nový ministr zahraničí ČR Zaorálek po několika dnech ve funkci, už počátkem roku 2014 jednal o zřízení tohoto školícího centra s náměstkyní amerického ministra zahraničí pro Evropu a Asii, s Viktorii Nulandovou.

Číst dál: Zrada má mnoho podob

Poslanec Jiří Valenta (KSČM) písemně interpeloval ministra obrany ČR Martina Stropnického ohledně dodávek českých zbraní ukrajinské armádě.

Poslanec Parlamentu ČR Jiří Valenta (KSČM) písemně interpeloval ministra obrany ČR Martina Stropnického ohledně přistání ukrajinského nákladního letounu Mrija na letišti v Ostravě – Mošnově, do něhož byly nakládány tanky armády ČR - T-72. Požaduje vysvětlení, zda se do, nebo z republiky nevyvážely těžké zbraně.

O co se jedná. Českou veřejnost a především levicové voliče znepokojují prosakující informace o možných dodávkách vojenské techniky z České republiky ukrajinské armádě, která bojuje na východě Ukrajiny se vzbouřenými regiony.  Pomocí těchto zbraní tam dochází k obrovským ztrátám na životech, materiálním škodám a jsou tam páchány válečné zločiny na civilním obyvatelstvu.

Číst dál: Poslanec Jiří Valenta (KSČM) písemně interpeloval ministra obrany ČR Martina Stropnického ohledně...

Bitva o letiště v Doněcku

O víkendu 17. a 18.1.2015 vyvrcholila velká válečná bitva na východě Ukrajiny o letiště v Doněcku, které má jednak strategický vojenský význam pro ukrajinskou vládu a armádu v současném konfliktu na východě Ukrajiny. Ale i obrovský propagandistický význam pro prezidenta Porošenka, vládu Ukrajiny v Kyjevě před celou západní Ukrajinou.

Letiště leží na území tzv. Doněcké národní republiky.

Letiště spolu s nedávno vybudovaným novým terminálem ovládala do nedávna ukrajinská armáda, která jej v posledních týdnech využívala k přeskupování armády a k zásobování vládních vojenských sil na území Doněcké národní republiky na východě Ukrajiny. Na letišti přistávala vojenská nákladní letadla, údajně i americká, ze kterých se vykládala obrněná technika a jiné zásoby pro armádu.

Dokonce několikaetážní řídící věž na letišti byla prý používána ukrajinskou armádou jako naváděcí středisko pro palbu ukrajinského dělostřelectva a raketometů na vzbouřenecké město Doněck a okolí. Později v bojích o letiště byla řídící věž sestřelena i s obsluhou.

Číst dál: Bitva o letiště v Doněcku

Dění na Ukrajině začátkem roku 2015 stále zřetelněji vybarvuje a zpřehledňuje Českou politickou scénu, kdo je kdo a jaké zastává stanovisko

Prezident Miloš Zeman se v exkluzivním rozhovoru pro Právo, dne 3.1.2015 vrátil ke krizi na Ukrajině kde v článku řekl, že:

Svržení prezidenta Janukovyče z loňského února nepovažuje za demokratickou revoluci a současného předsedu ukrajinské vlády Arsenije Jaceňuka označil za „premiéra války“.

Současná politika Kyjeva má podle prezidenta jakési dvě tváře. Jednu zosobňuje prezident Petro Porošenko, který může být „člověkem míru“, druhou představuje předseda ukrajinské vlády, jenž k povstalcům na východě země zastává nekompromisní postoj.

„Soudě podle některých výroků premiéra Jaceňuka se domnívám, že je to spíše „premiér války“, protože nechce mírové řešení, které doporučuje celá Evropská komise, ale chce tento problém rozhodnout silou.“

Zeman v rozhovoru přiznal, že jeho názory na Rusko a Ukrajinu mohou mít vliv na klesající důvěru veřejnosti v prezidenta. Řada „špatně informovaných lidí“ si ale podle něj představuje, že Ukrajina při svržení prezidenta Janukovyče z loňského února zažila něco podobného jako bývalé Československo v roce 1989. „Domnívají se, že tam došlo k něčemu podobnému, jako byla u nás sametová revoluce...

Majdan nebyla žádná demokratická revoluce, a domnívám se, že na Ukrajině probíhá občanská válka,“ zhodnotil Zeman.

 

Česká vláda odhalila koncem roku 2014 před veřejností transparentně svoji skutečnou pozici, kterou se jinak snaží veřejně neprezentovat, jaký zaujímá postoj ke stranám ukrajinského konfliktu, když se rozhodla „svérázně“ přispět k mírovému urovnání ozbrojeného konfliktu na Ukrajině, kde umírají zbytečně tisíce nevinných civilistů i vojáků. 

Dopoledne, dne 1.1.2015 zveřejnila ČTK zprávu o tom, že Ministerstvo obrany České republiky darovalo Ukrajině přes 10.000 kusů vojenské výstroje, kterou již údajně česká armáda nepotřebuje. „Smlouva o darovaní“ prý byla podepsána dne 30. prosince 2014. Přičemž je jasné, že toto nemůže rozhodnout samotné Ministerstvo obrany, ale musí o tom rozhodnout vláda ČR, nebo bezpečností rada státu!

Číst dál: Dění na Ukrajině začátkem roku 2015 stále zřetelněji vybarvuje a zpřehledňuje Českou politickou...

Cesta ke 3. světové válce získává stále jasnější kontury!

V roce 2014 jsme se kvůli zásadním chybám české zahraniční politiky přiblížili k velkému světovému válečnému konfliktu.

Největším zklamáním české politiky v roce 2014, respektive české zahraniční politiky je zahraničně – politický kretenizmus ministra Lubomíra Zaorálka /z ČSSD/ ve vztahu k událostem na Ukrajině a k Ruské federaci.

Ministr Zaorálek se jménem celé České republiky plně postavil za lidi, kteří provedli v únoru 2014 ozbrojený státní převrat na Ukrajině s pomocí ozbrojených fašistických bojůvek Pravého sektoru a podobných uskupení.

Proti tomu se začali legitimně bouřit občané východních oblastí Ukrajiny, kterým nová ukrajinská vládnoucí chunta zakázala používat jako oficiální jazyk - mateřský ruský jazyk.

Doněcká a Luhanská oblast, odmítly uznat nelegitimní kyjevskou vládní chuntu a požadovali autonomii pro své území.

V Autonomní republice Krym proběhlo referendum, kterého se zúčastnilo 83,1 % oprávněných voličů, kdy 96 % z nich se svobodně v referendu vyjádřilo, že nechtějí mít nadále nic společného s Ukrajinou ovládanou fašisty a že se chtějí připojit k Ruské federaci. To se také později stalo z jejich iniciativy, po rozhodnutí Krymského parlamentu.

Kyjevská vládní chunta, jejímiž členy jsou i fašisté, která neměla legitimitu ze svobodných voleb, poslala na potlačení vzbouřených oblastí pravidelnou ukrajinskou armádu doplněnou o další brance z mobilizace. Kyjevská moc i ukrajinská armáda se dopouštěli válečných zločinů na vlastním obyvatelstvu v Luhanské i Doněcké oblasti, když stříleli těžkým dělostřelectvem i raketomety GRAD a SMERČ do obydlených sídlišť těchto měst, kde umírali nevinní lidé od starců, přes maminky s dětmi. Kde ukrajinská armáda způsobila obrovské materiální škody na majetku státu i soukromém majetku osob. Česká vláda i ministerstvo zahraničí ČR se nezmohlo na žádnou protestní reakci. Naopak, ministr Zaorálek se s těmito lidmi objímá na různých zahraničních setkáních.

Číst dál: Cesta ke 3. světové válce získává stále jasnější kontury! 

Komunistická strana Ukrajiny k nedělním parlamentním volbám na Ukrajině

V neděli, dne 26.10.2014 se na Ukrajině konaly parlamentní volby. Dva dny před ukrajinskými parlamentními volbami na Ukrajině se sešel předseda Komunistické strany Ukrajiny Petr Simoněnko se skupinou europoslanců, kteří přijeli jako pozorovatelé na volby, kde jim sdělil svůj názor na ukrajinské volby.
Simoněnko řekl: "Nezávisle na tom, jak dopadnou výsledky parlamentních voleb na Ukrajině Komunistická strana Ukrajiny neuzná tyto parlamentní volby za demokratické, ani za legitimní".

"Díky politice současné ukrajinské vlády, která svojí politikou ztratila Krym, rozpoutala válku na východě Ukrajiny je strašlivě pokřiveno pole ukrajinského elektorátu".

Číst dál: Komunistická strana Ukrajiny k nedělním parlamentním volbám na Ukrajině

Diskuse na Slovensku o Ukrajině mají zcela jinou podobu než v České republice

                       Video trvá 48 minut, ale je to lekce z demokracie - stojí za to jej vidět! Doporučujeme.

                       Zde je odkaz na video:

                       Https://www.youtube.com/watch?v=q4lv_5zsKZQ

♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣

Tiskové prohlášení europoslanců KSČM k hlasování o přijetí asociační dohody Evropská unie - Ukrajina

V úterý, 16.9.2014,  odhlasoval Evropský parlament ratifikaci asociační dohody s Ukrajinou. Hlasování předcházela debata naplněna platnými sliby Ukrajině a obhajobou dosavadního postupu Evropské komise v čele s pány Barrosem, Fülem a paní Ashtonovou.

Zazněla i kritika nejen dosavadní politiky, ale i dopadů, které bude mít tento krok na eskalaci konfliktu na Ukrajině a zhoršení vztahu s Ruskem.

Tento průběh diskuze ostatně bylo možné očekávat. Co bylo zcela neočekávatelné, bylo teatrální završení procesu při samotném hlasování. Při samotném hlasování v přímém přenosu na velkoplošných obrazovkách promlouval k poslancům EP i poslancům ukrajinského parlamentu prezident Porošenko.

V přímém přenosu občanům Ukrajiny sliboval rychle reformy, vypořádání se s korupcí, ekonomický a sociální rozkvět. Ani slovem se nezmínil o probíhající občanské válce, tisících nevinných obětech ať už z Oděsy, nebo na jihovýchodě Ukrajiny. Řídicí hlasování, předseda EP Martin Schulz, arogantně nedovolil jakoukoliv reakci ještě před hlasováním.

Jak poslanci ukrajinského parlamentu, tak i většina poslanců EP ve stoj frenetickým potleskem přivítala schválení dohody oběma parlamenty.

Frakce GUE/NGL hlasovala proti této dohodě, a to i proto, že je přesvědčena, že samotný krok povede k další eskalaci napětí mezi EU a Ruskem, že Evropská unie není schopna reálně řešit sociálně ekonomickou situaci na Ukrajině.

Schválení dohody je tak dalším špatným krokem v zahraniční politice EU. Je možné předpokládat i tragické důsledky tohoto kroku.

Autor: Ing. Kateřina Konečná, poslankyně Evropského parlamentu za KSČM, 16.9.2014

CHYBNÁ POLITIKA ČESKÉ DIPLOMACIE VůČI UKRAJINĚ

V pátek odpoledne, dne 29.8.2014 vydalo české Ministerstvo zahraničních věcí "prohlášení" k situaci na Ukrajině. Podle tuzemských médií se jedná o jedno z nejostřejších stanovisek MZV ČR vůči Ruské federaci v rámci konfliktu na východě Ukrajiny.

Ve zveřejněném prohlášení se nepíše o tom, kdo toto prohlášení přijal, jestli ministr zahraničí Zaorálek za ČSSD, nebo náměstek Borůvka, nebo nějaký kolektivní orgán ministerstva. Zřejmě dotyční politici chtěli zůstat v anonymitě, protože měli strach z reakce veřejnosti.

V té samé době zveřejnila přibližně stejně ostré stanovisko TOP09, kdy jak známo, předseda této strany Karel Schwarzenberg všemožně podporoval státní převrat na Ukrajině.

Pokud se týká obsahu zveřejněného prohlášení je potřeba říci, že lidem, kteří denně sledují dění na Ukrajině se udělalo z tohoto kroku českého Ministerstva zahraničních věcí nevolno od žaludku. Řada z nich neudržela pozřený oběd a musela si ulevit. A to i přesto, že od ministra zahraničí Zaorálka jsme zvyklí už na ledacos.

Prohlášení MZV ČR k dění na Ukrajině z tohoto dne je totiž absolutně mimo realitu skutečného dění na východní Ukrajině! Je to výkřik nepodložený žádnými argumenty, je to přilévání benzinu do ohně blížícího se velkého válečného konfliktu.

Je to projev politické neprofesionality, projev ukazující neschopnost vést rozumnou samostatnou českou zahraniční politiku, důkaz o lokajství české zahraniční politiky zájmům západních imperialistických mocností. Je to ostuda české diplomacie, ostuda pro stát, který se chce nazývat demokratický. Je to ostuda pro politickou stranu, která o sobě tvrdí, že zastupuje zájmy dolních širokých vrstev obyvatel a která obsadila funkci ministra zahraničí ČR.

Číst dál: CHYBNÁ POLITIKA ČESKÉ DIPLOMACIE VůČI UKRAJINĚ

ARMÁDA NOVOROSSII PŘEŠLA DO PROTIOFENZIVY

PREZIDENT POROŠENKO STRAŠÍ SVĚT VOJENSKOU INVAZÍ RUSKA NA UKRAJINU

Česká veřejnoprávní média neustále o situaci na Ukrajině lžou, zkreslují a zamlčují nevhodné informace před veřejností. Manipulují české veřejné mínění ve prospěch ukrajinské pučistické vlády a proti zájmům této země.

Jednou z takových utajených informací před českou veřejností je zásadní prohlášení vlády Novorossiji, nově vzniklého státního útvaru z východních oblastí Ukrajiny ze dne 24.8.2014 k tzv. Dni nezávislosti Ukrajiny v Doněcku.

V prohlášení se uvádí, že k tomuto dni byla zformována plnohodnotná armáda Novorossiji!

Všechny jednotky působící doposud na straně vzbouřenců jsou od tohoto datumu podřízeny jednomu vojenskému a státnímu velení Novorossiji. V prohlášení se uvádí, že byly zformovány 3 brigády pěchoty tvořené vojáky ukrajinské armády, kteří přešli dobrovolně na stranu Doněcké republiky a z horníků Donbasu. Dále byly vytvořeny 2 tankové prapory, 3 divize raketových vojsk, 2 divize samochodných houfnic, 3 dělostřelecké divize různého kalibru a 3 minometné divize.

V prohlášení se uvádí, že od tohoto dne bojuje proti ukrajinské armádě, která vraždí civilní obyvatelstvo východoukrajinských měst plnohodnotná armáda Novorossiji. Už to nejsou roztříštěné ozbrojené oddíly dobrovolníků, kteří prováděli partizánskou válku, ale nová armáda bojující na frontách s nepřítelem.

Tímto aktem přešel východoukrajinský konflik do nové, kvalitativně vyšší fáze.

Číst dál: ARMÁDA NOVOROSSII PŘEŠLA DO PROTIOFENZIVY

HUMANITÁRNÍ KONVOJ SE V POŘÁDKU VRÁTIL DO RUSKA

Ruská federace dopravila po více než týdnu vyjednávání do ukrajinského Luhanska humanitární pomoc v objemu 260 tun potravin, pitné vody, léků a zařízení na výrobu elektrické energie.

Původní kolona 280 kamionů Kamaz s humanitární pomocí Ukrajinskému východu vyjela z podmoskevské oblasti dne 12.8.2014 a na rusko ukrajinskou státní hranici dorazila dne 14.8.2014. Od té doby celkem 8 dní stály naložené kamiony potravinami před státní hranicí Ukrajiny a probíhalo vyjednávání o jejich vpuštění na území Ukrajiny.

            

            

Ukrajinská vláda dělala vše proto, aby tento humanitární konvoj nevpustila na své území. Neustále kladla nové a nové požadavky ohledně konvoje, využívala všech byrokratických prostředků. Bojovala o čas. V té samé době totiž stupňovala vojenské útoky na východoukrajinská města s cílem za každou cenu zlomit odpor vzbouřenců a docílit toho, že bude ovládat celé území Ukrajiny. Tím by se humanitární pomoc z Ruska dostala do jiné roviny. Ukrajinská armáda střílí do obydlených ukrajinských měst na východě Ukrajiny z veškeré těžké techniky, kterou má k dispozici a páchá válečné zločiny.

Číst dál: HUMANITÁRNÍ KONVOJ SE V POŘÁDKU VRÁTIL DO RUSKA

Stanovisko vedení Unie českých spisovatelů k probíhajícím válečným agresím ve světě

ODMÍTNĚME ZPĚV VÁLKY

Čeští spisovatelé s krajním znepokojením sledují, jak jsou cynicky a brutálně potlačována elementární lidská práva, včetně práva na fyzickou existenci. Raketové, letecké, dělostřelecké a jiné útoky na hustě osídlené oblasti, jakými jsou Gaza, největší koncentrační tábor na světě, nebo Doněck či Lugansk, perly Donbasu, obrácené v ruiny s rozesetými dětskými hračkami a mrtvolami narychlo pokrytými plachtami, mezi nimiž v hrůzném zoufalství, jindy už takřka lhostejně, procházejí ti ještě živí. Zápalné, kazetové a fosforové bomby, raketomety grad, smerč či uragán, dokonce i balistické rakety se mají stát a stávají nástrojem masového zabíjení a gigantické devastace. Jako by velký satan destrukce skřehotal vítězné rekviem lidskosti. 

To vše se vede s cílem zastrašit, vyhnat či vyvraždit co největší počet obyvatel. Představují se zločiny genocidy, zločiny proti lidskosti, zločiny nepromlčitelné a - hlasy všech mrtvých, umučených a zraněných krutým způsobem - do výšin nebes volající. Proč? Why? Začem? Warum? Pourquoi? Perché? Tato bestialita nové formy, ale jinak dobře známého nacismu a fašismu, na kterou se díváme takřka v přímém přenosu jako na katastrofický film, tato etnická čistka je přitom přímo či nepřímo schvalována režimními médii, nebo alespoň marginalizovaná či zamlouvaná. Tato bestialita je dokonce kýmsi pokládána za přirozené právo na obranu, za boj s jakýmsi ruským, arabským či jiným terorismem, a to s cynickým úsměvem práva silnějšího, práva nadčlověka - predátora. Ozývá se vítězný ryk moci, super power! A jako předstupeň třetí (čtvrté?) světové války k tomu duní tamtamy sankcí, hrozeb, demonstrace vojenské síly, rétorika klacku a biče.  

Obracíme se na všechny spisovatele, žurnalisty, učitele, obracíme se na slušné lidi (lidi!) celého světa, aby byli rezistentní vůči zezvířečtění politiky v diktatuře junty, zrůd pod lidskými maskami. Ani pohled jim nevěnujte, ani slova s nimi nepromluvte. A pokud se nespokojíte s pasivní rezistencí, jistě víte, co máte dělat. Stačí nechat promluvit hlas vlastního svědomí.

Věra Beranová, Michal Černík, Michael Doubek, Vlastislav Hnízdo, Alexej Mikulášek, Jan Poláček, Michal Polický, Radovan Rybák, František Sarna, Jiří Stano, Karel Sýs, Stanislav Zeman.

Praha, úterý 12.08.2014

K PREMIÉRU SOBOTKOVI

PREMIÉR SOBOTKA BY SE MĚL PŘESTAT SCHOVÁVAT

A MĚL BY SE JASNĚ VYSLOVIT K UKRAJINĚ

Svět je na pokraji 3. světové války, která hrozí vypuknout v souvislosti s ukrajinským konfliktem. Česká ekonomika se ještě nevzpamatovala z krize z roku 2009, krachuje největší množství firem v historii, bez práce je milion lidí a v souvislosti s přijímanými sankcemi proti Ruské federaci se jejich počet v brzké době značně rozšíří!

Vláda ČR se připojuje ke stále novým sankcím Evropské unie a USA proti Ruské federaci v souvislosti s děním na Ukrajině, nikdo z české veřejnosti však pořádně neví za co jsou sankce přijímány a proč!?

Premiér Sobotka používá pro zdůvodnění sankcí veřejnosti nic neříkající floskule, že se lídři zemí EU dohodli, že Ruská federace by měla změnit přístup k Ukrajině atd. To je všechno! V naprosté většině se o postoji České republiky na přijímaných sankcích raději vůbec nepíše a nemluví!

Číst dál: K PREMIÉRU SOBOTKOVI

HORKÝ UKRAJINSKÝ TÝDEN NA KONCI ČERVENCE 2014

Nacionálně fašistická vládnoucí chunta Ukrajiny pozastavila dne 24.7.2014 ve Verchovnej radě Ukrajiny /Parlamentu/ činnost frakce Komunistické strany /KPU/ a to přesto, že má 30 poslanců a zastupuje cca 3 miliony ukrajinských voličů.

Předseda strany Petr Simoněnko byl brutálně fyzicky napaden poslancem fašistické strany „Svoboda“ při jednání parlamentu a později byl vyvlečen za vlasy z jednacího sálu. Komunistům byl zakázán vstup do parlamentu.

Takto diskutují ukrajinští fašisté v parlamentu, když dojdou slovní argumenty

Stalo se tak po přijetí nového zákona o jednacím řádu parlamentu, který byl šit přímo na zákaz Komunistické strany. V zákoně je nově stanoveno, že parlamentní frakce se ruší, pokud počet členů frakce poklesne proti počtu, kdy frakce vstoupila do parlamentu. Jak známo, před měsícem opustilo komunistickou frakci 10 poslanců, kteří nevydrželi obrovský mediální, psychický a fyzický tlak, který je veden proti KS Ukrajiny.

Číst dál: HORKÝ UKRAJINSKÝ TÝDEN NA KONCI ČERVENCE 2014

ikona-vpravo-humor ikona-vpravo-videa ikona-vpravo-facebook