Nebezpečné překrucování skutečností ve zpravodajství České tiskové kanceláře ohrožuje bezpečnost této země.

KSČM dlouhodobě upozorňuje na nebezpečné překrucování zpráv, které produkuje Česká tisková kancelář směrem k české společnosti v zájmu krytí agresivní vojenské politiky USA a NATO ve světě.

Naposledy v souvislosti s mimořádným zasedáním Rady bezpečnosti OSN z 17.9.2016, kde byla projednávána otázka leteckého barbarského útoku koalice států v čele s USA na syrská vládní vojska v době platného příměří v Sýrii, kdy bylo letectvem této koalice zabito 62 syrských vládních vojáků a další stovka vážně zraněna.

Číst dál: Nebezpečné překrucování skutečností ve zpravodajství České tiskové kanceláře ohrožuje bezpečnost...

Situace kolem Sýrie se opět dramatizuje

Podle sdělení listu Wall Street Journal zaslalo před několika dny 51 nejvyšších osobností amerického Ministerstva zahraničí dopis prezidentu Obamovi, aby USA vojensky zaútočily na vládní objekty a svrhly vládu a prezidenta Sýrie Bašára Assada.

Je to prý jediná cesta, jak zastavit teroristy z Islámského státu (IGIL)!?!

Jakkoliv zní toto zdůvodnění absurdně, je potřeba jej brát velmi vážně! Americká zahraniční politika realizovaná silově, pomocí „velkého klacku“ si dokáže vytvořit mediální krytí a zdůvodnění pro jakoukoliv válečnou operaci. Pomáhá jí v tom řada mediálních lokajů a prodejných politiků v mnoha zemích světa, včetně České republiky.

Tento dopis je v kontextu s dalšími událostmi kolem Sýrie potřeba brát jako špičku ledovce a začátek nové fáze silové operace a obrovské mediální kampaně kolem Sýrie.

Číst dál: Situace kolem Sýrie se opět dramatizuje

Nebezpečný britský kult smrti a mašinérie imperialistických lží o válce proti Islámskému státu

Britský premiér Cameron ve středu 2.12.2015 prosadil v britském parlamentu zahájení leteckých úderů britského královského letectva proti Islámskému státu na území Sýrie. Použil výrazy jako „kult smrti“ ale i „oni nás chtějí zabíjet„ a „Británie nesmí svou národní bezpečnost svěřit do rukou jiných“! Britský parlament dal k tomuto bombardování po delší diskusi souhlas!

To, že Velká Británie nemá k těmto vojenským úderům na území cizího svrchovaného státu a členského státu OSN potřebný mandát Rady bezpečnosti OSN, nebo souhlas syrské vlády Camerona a britský parlament nezajímá!

Takže z pohledu mezinárodního práva dal britský parlament souhlas k otevřené vojenské agresi Británie proti členskému státu OSN – Sýrii. Britové budou létat do Sýrie kdy chtějí a budou bombardovat koho chtějí? To je reálný vklad Velké Británie k mírovému řešení problému syrské krize!

Do Sýrie budou nyní kdykoliv létat Američané, Britové, Francouzi, Němci a jiné státy. Je to jednoznačné obcházení a podrážení autority OSN!

Číst dál: Nebezpečný britský kult smrti a mašinérie imperialistických lží o válce proti Islámskému státu

Sýrie hlásí první výsledky společných leteckých úderů vojenských vzdušných sil Ruské federace a Sýrie z 30.9.2015 na pozice teroristů z ISIL na území Sýrie.

Jak informují tiskové agentury Sýrie - SANA a ruská tisková agentura VESTI společné letecké údery ruského a syrského letectva byly koordinovány s pozemní operací syrské armády. Těsně po útocích letectva nastoupila do útoku syrská pozemní armáda.

Hlavní letecký úder spojených leteckých sil Ruska a Sýrie byl údajně veden pomocí frontových bombarderů SU-24 a syrských MIG-23 na základnu rebelů severně od města Homs, kde je soustředěno 5000 ozbrojených bojovníků. Je to opevněná vojenská základna s plnou výzbrojí, sklady zbraní, munice i paliva, jsou zde vybudované podzemní tunely. Bylo zasaženo hlavní velitelské stanoviště základny teroristů, sklady munice a obrněná technika.

Těžký frontový bombarder SU - 24 s kompletní výzbrojí

Číst dál: Sýrie hlásí první výsledky společných leteckých úderů vojenských vzdušných sil Ruské federace a...

Francouzský prezident Hollande chce bombardovat Sýrii, česká veřejnoprávní média jásají!

Situace kolem Sýrie se opět dramaticky vyostřuje!

V první polovině září 2015 se do popředí mediálních zpráv dostávají opět informace o Sýrii. Situace se tam dramaticky vyostřuje, lze to pozorovat i na vlně uprchlíků ze Sýrie, kteří míří do Evropy. 

Mozaiku toho, o co tam jde, lze poskládat z útržků z různých zpráv, které k nám pronikají z tuzemských, ale i ze zahraničních informačních zdrojů.

Část území Iráku a Sýrie nyní ovládá skupina lidí a bojovníků, kteří si říkají Islámský stát. Tento stát vyhlásili 3.1.2014. 

Jeho vůdcem se stal Abú Bakr al Bagdadí, jenž si přisvojil čestný islámský titul - emír. Tento státní útvar s tímto názvem však není oficiálně nikým uznám, nemá pevné hranice, nemá ani vyřešené vztahy se svými sousedy.

Jeho stoupenci vyhlásili toto území za „chálifát“, který si nárokuje být náboženskou autoritou nad všemi muslimy na světě. 

Cílem je obnovit Chálifát na území Iráku a Levanty (dřívější geografické označení zahrnující Sýrii, Palestinu, Jordánsko a Libanon). Odtud zkratka ISIL (Levanta) nebo ISIS (Sýrie). 

Od 29.6.2014 se nazývají zkráceně Islámský stát (IS). Jeho vůdce začal vystupovat pod jménem „Ibrahím“.

Číst dál: Francouzský prezident Hollande chce bombardovat Sýrii, česká veřejnoprávní média jásají!

Syřané uštědřili Obamovi, Hollandemu i Cameronovi pořádný políček a ukázali celému světu že jsou to lháři!

Dne 3.6.2014 se uskutečnily v Sýrii první demokratické volby prezidenta země za přítomnosti mnoha zahraničních pozorovatelů. Na tuto funkci kandidovali tři kandidáti, mezi nimi i současný prezident Bašár Al - Assad, který už funkci prezidenta vykonával dvě volební období.  

 

Staronový prezident Sýrie Bašár Al - Assad s manželkou Asmou ve volební místnosti 

Jak známo USA, Francie, Velká Británie, Turecko a regionální monarchie Blízkého východu Katar a Saudská Arábie společně usilují o svržení současného vládnoucího režimu v Sýrii i o svržení prezidenta Sýrie Bašára Al Assada. K tomu jim pomáhají lokajské režimy a bezpáteřní politici z mnoha zemí světa, včetně českého Karla Schwarzenberga – předsedy TOP 09.

Číst dál: Syřané uštědřili Obamovi, Hollandemu i Cameronovi pořádný políček a ukázali celému světu že jsou...

Politické uregulování krize v Sýrii je možné v poměrně krátké době. V řádu týdnů. Jenom chtít!


  Foto zdroj: ITAR-TASS

Položme si otázku. Existují ve světě síly, které jsou schopné všechny strany válečného konfliktu v malé Sýrii, která má 22 milionů obyvatel, přivést, nebo donutit zasednout k jednacímu stolu, aby se dohodly v zájmu svého národa na politickém řešení krize?  

Zcela určitě existují! Jsou zde velmoci USA, Rusko, Francie, Velká Británie, Čína, Brazílie. Ale jsou tu i významné vojenské síly, především NATO a Rusko, ale i globální platforma pro celosvětové jednání, organizace OSN. 

Jaká je situace: Ruská federace dohodla už před řadou měsíců se syrskou vládou a prezidentem Sýrie Bašárem Assadem, že syrská vláda zasedne k jednacímu stolu o politickém uregulování krize v Sýrii bez jakýchkoliv předběžných podmínek, a to okamžitě!  

Číst dál: Politické uregulování krize v Sýrii je možné v poměrně krátké době. V řádu týdnů. Jenom chtít!

Obamův slovník vůči Sýrii se nápadně podobá slovníku Adolfa Hitlera

Svět se nachází na pokraji velkého válečného konfliktu na Blízkém východě, který může přerůst ve 3. světovou válku s nedozírnými následky pro celé lidstvo i tuto planetu.  

Záminkou pro vznik tohoto válečného konfliktu je případ použití chemických zbraní v Sýrii dne 21.8.2013, při kterém údajně předběžně zemřelo 1429 osob z toho přes 426 dětí v katastru hlavního města Damašku.  

Hlavním válečným štváčem v této situaci jsou Spojené státy americké a Francie s podporou Turecka, Kataru a Saudské Arábie, které bez důkazů obviňují předem syrskou vládu z použití chemických zbraní proti vlastnímu obyvatelstvu.

Do čtvrtka večer, dne 30.8.2013 k velkým válečným štváčům patřila i Velká Británie, kdy ale britský parlament většinou hlasů ministerskému předsedu Cameronovi zatrhl válečné avantýry proti Sýrii. Cameron utrpěl v parlamentu zdrcující porážku. 

V Sýrii skončil v sobotu 31.8.2013 svoji práci speciální expertní tým OSN, který zkoumal použití chemických zbraní v Sýrii. Tým odvezl odebrané vzorky do Haagu, kde byly vzorky rozděleny do několika skupin a ty pak budou zkoumány nezávisle na sobě ve speciálních licencovaných laboratořích v několika zemích Evropy. Ani jedna laboratoř není umístěna v zemi, která je stálým členem Rady bezpečnosti OSN. Zkoumání bude trvat cca 2 -3 dny. Laboratoře potom poskytnou OSN písemné protokoly o výsledku zkoumání. Do té doby, podle mluvčího OSN, nebudou vydávány členy expertního týmu OSN žádné předběžné zprávy ani stanoviska. Rada bezpečnosti OSN se pak seznámí s výsledky šetření a zaujme stanovisko.

Číst dál: Obamův slovník vůči Sýrii se nápadně podobá slovníku Adolfa Hitlera

Další masová poprava v Sýrii

execution in AleppoDne 22.7.2013 došlo nedaleko syrského města Aleppo v obci Chán al Asal k strašlivému masakru.

Ozbrojení teroristé zde zajali 150 vládních vojáků a místních civilistů, kteří sympatizovali s vládou a všechny je bestiálně najednou postříleli. Byla to masová poprava.

Skupina, která se nazývá Ansar al-Khilafa, přiznala odpovědnost za tento masakr.

Oběti byli popraveni střelou do hlavy a hrudě z těsné blízkosti. Těla zavražděných byla zmasakrována, zohavena a naházená do připravené jámy na okraji města a následně zapálena.

Číst dál: Další masová poprava v Sýrii

ikona-vpravo-humor ikona-vpravo-videa ikona-vpravo-facebook